Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim

Przyjazny Pokój Przesłuchań

 

„Przyjazny pokój przesłuchań” to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniające jej poczucie bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć. Takie pokoje są wykorzystywane w przypadku, gdy organy wymiaru sprawiedliwości mają do czynienia z osobami, które mogą być słuchane tylko jeden raz – dziećmi, ale również np. dorosłymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym.

Przyjazny pokój składa się z dwóch pomieszczeń przedzielonych lustrem weneckim:

  •     pokoju przesłuchań, który służy do przeprowadzenia przesłuchania świadka przez sędziego w obecności i z udziałem biegłego psychologa, bądź tłumacza, jeżeli został powołany;
  •     pokoju technicznego, dla stron, pełnomocników oraz innych uprawnionych osób, który wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania oraz w sprzęt pozwalający na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym a przyjaznym pokojem przesłuchań.

„Przyjazny pokój przesłuchań” znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 5, w pokoju nr 18 na parterze. Numer telefonu do dokonania rezerwacji oraz potwierdzenia dostępności „Przyjaznego pokoju przesłuchań” – 83 313 30 11.

Pokój może zostać udostępniony na potrzeby innych jednostek, po uzyskaniu zgody Prezesa Sądu. Skan pisemnego wniosku o wyrażenie zgody na udostępnienie Pokoju należy przesłać na adres e-mail: srradzyn@radzyn.sr.gov.pl.

 

Metadane

Data publikacji : 17.08.2023
Data modyfikacji : 17.08.2023
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Michał Kłopotek Oddział Administracyjny
Osoba modyfikująca informację:
Michał Kłopotek

Opcje strony

do góry